През април 1938 г. със закон се създава Столичната голяма община. Към града са присъединени редица села - Бояна, Княжево, Красно-село, Горна баня, Надежда, Слатина, Дървеница и Драгалевци. Списание "Сердика" (книга 4, 1938 г.) разказва подробно за този процес. Днес ще имате възможност да прочетете за присъединяването на село Княжево.
Когато все още е било село (известно с това, че снабдявало цяла София с мляко и месо), било любимо място за разходка на княз Александър Батенберг и естествено било преименувано в негова чест.
Младежи почистиха, Княжево !!! Това действие не е обвързано с политически интереси и е резултат от жалкото състаяние на квартала. Инстититуциите са безсилни, но младите хора не са!!! Браво!
Тръгнало от древността, Княжево няколко пъти сменя името си подобно на София. Исторически доказателства има само за пет имена:Водениците, Солу кьой, Бали ефенди, Медено село и Княжево.
Сградата на църквата не излъчва великолепие и пищност, но всъщност архитектурата й е изключително самобитна и няма друга изглеждаща по този начин църква в България!
Георги Иванов Марков е български писател и дисидент във времето на Народна република България. Роден е на 1 март 1929 г. в Княжево (София). През 1946 г. завършва Първа мъжка гимназия, а след това следва индустриална химия.
Две мотриси се сблъскват с над 60 км/ч, едната се обръща на покрив.
Трамваят е обърнал на колелото на Княжево в посока Руски паметник, като е набрал скорост и самия сблъсък е станал близо да Павлово. Тъй като новините в София по това време са се разпространянали от уста на уста, много хора от всички краища на града са запомнали да се стичат към мястото на катастрофата, за да видят какво се е случило.